Desktopové aplikace konečně
na .NET Core

Microsoft, Praha

Nahlédněte pod pokličku .NET Core

Microsoft, Praha

Update Days, Corestart 3.0
.NET Core Summer Event
Konference již proběhla! Děkujeme za Váš zájem. Dozvědět se více

O konferencích

Update Days: Corestart 3.0

Nová platforma .NET Core se těší čím dál větší oblibě, zatím však svým zaměřením na webové a serverové aplikace neumožňovala vývoj desktopových aplikací. To se nyní změnilo a s podporou .NET Core 3.0 je možné využívat nové verze technologií Windows Forms a WPF.

Na této konferenci Vás provedeme novinkami v .NET Core 3.0, ať už pro desktopové, webové či cloudové vývojáře. Pokud jste s adopcí .NET Core dosud váhali, teď zřejmě nastává ten pravý čas.

.NET Core Summer Event

Jde o jednodenní minikonferenci zaměřenou na internals .NET Core, která se koná 26. června 2019. Přednášet na ní budou Češi pracující v .NET týmu nebo jiných divizích v Redmondu v čele s Karlem Zikmundem. Určitě si nenechte ujít tuto příležitost pobavit se s lidmi, kteří pracují na vývoji technologií, které používáte dnes a denně.

Termín konání

Program konferencí

12 + 8 přednášek

Celková kapacita

150 míst
photo 1 1024 photo 2 1024 photo 3 1024

Registrace ukončena

Přednášející

Update Days: Corestart 3.0

daniel-jacobson
Daniel Jacobson Senior Program Manager on Windows Developer Tools, Microsoft
olia-gavrysh
Olia Gavrysh Program Manager at .NET team, Microsoft
stepan-bechynsky
Štěpán Bechynský Internet of Things at Microsoft
robert-haken
Robert Haken HAVIT, Microsoft MVP
tomas-herceg
Tomáš Herceg RIGANTI, Microsoft MVP
jiri-cincura
Jiří Činčura Microsoft MVP
tomas-jecha
Tomáš Jecha Avast, Microsoft MVP
miroslav-holec
Miroslav Holec Software Architect & .NET Developer, Microsoft MVP
michal-valasek
Michal Altair Valášek Altairis, s.r.o., Microsoft MVP

.NET Core Summer Event

marek-safar
Marek Šafář Microsoft
karel-zikmund
Karel Zikmund Microsoft
radka-janek
Radka Janeková Red Hat
tomas-weinfurt
Tomáš Weinfurt Microsoft
tomas-rylek
Tomáš Rylek Microsoft
jan-vorlicek
Jan Vorlíček Microsoft
vit-karas
Vít Karas Microsoft

Program konferencí

Corestart 3.0/ Corestart 3.0/ Summer Event/
09:30 10:30

Přichází renesance vývoje v .NETu?

Možná jste, stejně jako já, měli před takovými šesti lety pocit, že se .NET dostává na okraj zájmu a že jej možná převálcují jiné platformy. Naštěstí pak přišla revoluce s názvem .NET Core. První verzi ještě mnoho lidí moc nevěřilo, ale u příležitosti uvedení verze druhé se zájem o tuto platformu začal zvyšovat. Pořád to ale vypadalo, že se tak nějak zapomnělo na vývojáře desktopových aplikací. To se s příchodem .NET Core 3.0 mění a zdá se, že teď už na vlak .NET Core může přejít v podstatě každý. V rámci této úvodní keynote shrneme, co nás v této nové "renesanci" .NETu čeká.
tomas-herceg

Tomáš Herceg

CZ
10:45 11:45

Building Modern .NET Desktop Applications with .NET Core and Windows 10

Last year, we announced that WPF and Windows Forms would be coming to GitHub and to .NET Core, and that most Windows 10 features would be available to these platforms. Since then, we've been working hard to make this a reality. Join this session to learn all about the work we've done and the tools we're building to prepare you for modern .NET Windows desktop development.
olia-gavrysh

Olia Gavrysh

EN
13:00 14:00

C# 8.0

C# 8 je další major verzí jazyka C#. Jaké nové vlastnosti můžeme čekat, a jak je využít? A kdy bude tato verze dostupná?
jiri-cincura

Jiří Činčura

CZ
14:15 15:15

Web API a generování dokumentace

Dokumentování RESTových API v .NET Core 3.0 není žádná dřina. Stačí vzít osvědčený standard, přimíchat NuGet balíčky, oprášit pár kousků kódu a seznámit se se smečkou užitečných služeb, které vám usnadní život.
miroslav-holec

Miroslav Holec

CZ
15:45 16:45

Entity Framework Core 3.0

Společně s .NET Core 3.0 přijde Entity Framework Core 3.0 a stejně jako .NET Core 3.0, který přináší některé velké změny, jsou i novinky v EF Core velmi zajímavé. Na co se tedy nachystat?
jiri-cincura

Jiří Činčura

CZ
17:00 18:00

Blazor a novinky v ASP.NET Core 3.0

Blazor již dávno není experimentální projekt pár nadšenců. Server-side Blazor bude součástí ASP.NET Core 3.0 a client-side Blazor v některém z dalších release. Přijďte se podívat, jak lze vytvářet SPA aplikace jen pomocí C#/Razor, kam směřuje tvorba webového UI pro ty, co nenašli zalíbení v JavaScriptu. Projdeme i další novinky chystané do ASP.NET Core 3.0.
robert-haken

Robert Haken

CZ
09:30 10:30

.NET Core pro IoT

„Běží nám na tom Linux, ale máme jen .NET programátory“ v situaci, kdy jsme řešili připojování různého hardware do Azure IoT Hub byla dost noční můra. Ne, že by to nešlo, ale bylo to velmi krkolomné. Novinky v .NET Core 3, které nám umožňují pracovat s GPIO a sériovým portem vše zjednodušují. V přednášce si ukážeme, jak připojit senzory a aktuátory a ovládat vše pomocí .NET Core 3 aplikace.
stepan-bechynsky

Štěpán Bechynský

CZ
10:45 11:45

DevOps for Desktop Apps

Learn how to use Azure DevOps and what's coming for Azure App Center for applications running on Windows. We’ll cover how to use MSIX to package and sign your applications, providing tips and tricks for creating a CI/CD workflow that include branching, incremental builds, manifest editing, and pushing to Azure. This flow will work with existing Win32/.NET applications as well as UWP.
daniel-jacobson

Daniel Jacobson

EN
13:00 14:00

.NET Core prakticky s frameworky Angular nebo React

Představím možnosti moderních webových knihoven a frameworků v kombinaci s ASP.NET Core. Zmíním scénáře jednotného týmu i spolupráci front-end a back-end týmů používajících různé platformy. Podíváme se i na témata jako je hot-reloading, server-side rending nebo možné strategie deploymentu.
tomas-jecha

Tomáš Jecha

CZ
14:15 15:15

ASP.NET Identity: Jak to dělat správně

Membership a role providers z ASP.NET jsou již naštěstí věcí minulosti. Nyní máme moderní ASP.NET Identity. Ale jak bezpečně řešit reset hesla? Dvoufaktorovou autentizaci? Reset 2FA tokenu? Nebo třeba přihlašování úplně bez hesel? Ukážeme si best practices pro implementaci přihlašování v ASP.NET aplikacích.
michal-valasek

Michal Altair Valášek

CZ
15:45 16:45

Microservices pomocí gRPC v .NET Core 3

Open-source komunikační protokol gRPC je založený nad HTTP/2 a v základu používá velmi úspornou serializaci Protocol Buffers. Je podporován na řadě platforem a definuje společný formát komunikačního schématu. Během vyhrazeného času tomuto tématu představím koncepty gRPC, jejich podporu v .NET Core 3 a zmíním hlavní výhody i záludná zákoutí.
tomas-jecha

Tomáš Jecha

CZ
17:00 18:00

Kryptografie v .NET Core

.NET Core přináší i užitečné novinky v kryptografii - lepší práci s klíči, nové režimy AES a další. Nicméně my se podíváme na kryptografii v .NET Core s odstupem a poradím vám, jak jednoduše pomocí ASP.NET Data Protection ochránit data na kratší dobu a jak si poradit se šifrováním a podepisováním dat na dobu delší.
michal-valasek

Michal Altair Valášek

CZ
10:00 10:45

.NET Core with WebAssembly

All major web browsers understand WebAssembly portable target and .NET Core 3.0 is shipping with experimental support for it. Come to see how you can convince your browser that C# is the best language it can run.
marek-safar

Marek Šafář

CZ
11:00 12:00

War stories z .NET teamu

Expect deep dive into a few interesting investigations we faced on .NET team in the last decade.
War stories about:
 • Investigations spanning years,
 • Dormant bugs coming to life after a decade,
 • Root-causes leading to surprising places,
 • How we rooted-cause problems with minimal information available,
 • Shocking impact of bugs on real world.
We will also cover:
 • Root-causing HW bugs (avoid the one-machine problem),
 • The value and art of minimal repro,
 • Innovation and compatibility - the age-old rivals.
karel-zikmund

Karel Zikmund

CZ
13:00 13:30

OpenSource .NET - History of .NET in open source and Red Hat - Microsoft cooperation

Radka will tell the tale of Microsoft, the infamous villain, and Red Hat the open source hero, fighting side by side to save the Linux world from scripting languages.
radka-janek

Radka Janeková

CZ
13:30 14:00

.NET cross-platform experience

Practical experience with developing on or for Unix OSes with .Net Core. Talk will focus on behavior differences, debugging tools and various surprises one can bump to while migrating from traditional .Net Framework eco system to other OSes and architectures.
tomas-weinfurt

Tomáš Weinfurt

CZ
14:15 14:45

Deployment options and optimizations in .NET Core

CPAOT (modernizing the CoreCLR AOT compiler, new scenarios); Single-executable mode (current status = self-extractor; longer term plans – real 1 executable); Optimizations (tier jitting, larger version bubbles)
tomas-rylek

Tomáš Rylek

CZ
14:45 15:15

Unloadability in .NET Core 3.0

Ability to unload assemblies is one of the highly demanded features added in .NET Core 3.0. This talk will focus on how it works, how to use it, what are the possible pitfalls and how to debug and troubleshoot them.
jan-vorlicek

Jan Vorlíček

CZ
15:30 16:00

.NET Core 3 and AppDomains

Why we didn't bring AppDomains along to .NET Core? What .NET Core 3 provides to replace AppDomains? Which technologies we don't plan to replace and what to do about them?
vit-karas

Vít Karas

CZ
16:15 17:00

Async demystified

Do you struggle to fully understand async in C#? How it works and why? I did. So I asked the best - the author of async, Stephen Toub. This talk is summary of the most interesting insights from him that helped me finally truly understand the magic behind async.

The talk will cover:
 • History and evolution of asynchronous programming patterns in C# and their problems. Leading to async and demonstrating the "why" behind its design choices.
 • Touch on the "how" it works behind the scenes.
 • Reasons for customizing and hyper-optimizing async for high-performance (like Networking stack).
 • Touch on related building block - ThreadPool.
 • Hands on sync-over-async pattern and associated problems. Workarounds in your code if you hit it. Potential solutions in future .NET versions.
karel-zikmund

Karel Zikmund

CZ

Místo konání

Konference se koná v moderním prostředí pražského sídla Microsoftu na adrese Vyskočilova 1561/4a.

Metro

Linka C Budějovická

Ze stanice Budějovická je to na místo konání zhruba 10 minut chůze. Místo chůze lze využít autobusovou linku 118, zastávka Vyskočilova.

Autobus

118, 124, 170 Vyskočilova

Na místo se lze dostat autobusem, a to linkou 118, 124 nebo 170, zastávka Vyskočilova.

Auto

Placené parkovište Delta Building

Auto lze parkovat přímo na krytém parkovišti Delta Building, případně poblíž na placeném parkovišti Za Brumlovkou nebo Vyskočilova.

Vyskočilova 1561/4a
140 00, Praha 4

Konference se koná v přízemí v konferenčním sále "Praha" v budově Microsoftu v Praze.

MapImage

Pořádali jsme

Praktické informace

Doporučujeme přijít 30 minut před začátkem první přednášky, abyste se stihli v klidu zaregistrovat, dát si ranní čaj nebo kávu a pohodlně se usadit.

Při registraci stačí říci své jméno, příjmení a firmu.

Zůstaňte v centru dění

Chcete dostávat novinky o konferencích, workshopech a dalších akcí Update Conference?

Partneři konference